به گزارش مشرق، ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت فرا رسیدن 31 مرداد، روز صنعت دفاعی، بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: صنعت دفاعی کشور بعنوان نماد خودباوری و اعتماد به نفس ملی یکی از ارکان مهم صیانت از تمامیت ارضی و استقلال کشور می‌باشد که با حضور غیورمردان عرصه صنعت در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موجبات رفع نیازمندی های دفاعی کشور را فراهم آورده است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیانیه خود، اتکال به قدرت لایزال الهی و روحیه جهادی؛ تکیه بر قابلیت‌ها و توانایی‌های بومی و ملی؛ بکارگیری عزم و اراده انقلابی در به صحنه آوردن استعداد‌های خلاق و اتکاء به دانایی و توانایی نیروهای متعهد و مکتبی میهن اسلامی بر اساس منویات و فرامین فرمانده معظم کل قوا، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را از جمله خصوصیات ارزشمند صنعت دفاعی کشور دانسته که با تکیه بر آنها این عرصه را به آوردگاهی از عظمت، پویایی، ورزیدگی و توانایی برای رفع نیازهای نیروهای مسلح تبدیل کرده و فرصت نمایش اقتدار و بازدارندگی دفاعی کشور و مقاومت و اراده ملت ایران به عنوان عامل اصلی شکست‌های راهبردی نظام سلطه و استکبار را فراهم آورده است.تاریخ : یکشنبه 31 مرداد 1395 | 10:55 | نویسنده : شهید گمنام | نظرات (0)

AK-103 در ایران تولید می شودبه گزارش مشرق،  16مرداد ماه جاری بود که خبرگزاری تسنیم در خبری مهم، از خرید سلاح‌های جدید انفرادی خبر داد. این سلاح‌ها، همان سلاح‌های مشهور AK-103 یا همان کلاشنیکف‌های 103 بودند.

حالا با گذشت نزدیک به 15 روز از انتشار خبر و بازتاب بسیار زیاد آن در رسانه‌های داخلی و خارجی، صبح امروز سردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در یک نشست خبری، در پاسخ به سوال یک خبرنگار در باره این خرید، خبر را تایید کرده است.

وزیر دفاع امروز با اشاره به موضوع خرید سلاح سبک کلاشنیکف گفته است: در 10 سال گذشته به علت اولویت طرح‌های هوا و فضا و دریایی، تولید سلاح‌های سبک کم شده بود اما با توجه به بحران‌های منطقه‌ای این خرید صورت گرفت که البته زیرساخت‌هایی نیز برای تولید این سلاح در داخل فراهم شده است. ما در داخل کشور امکان تولید سلاح‌های سبک و انفرادی را داریم و همه نیازهای نیروهای مسلح در کشور فراهم می‌شود. تاریخ : یکشنبه 31 مرداد 1395 | 10:55 | نویسنده : شهید گمنام | نظرات (0)

چرا ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه تبلیغات  ضعیف است؟

موارد بسیاری از شخصیت ها و یا نبردهای حیرت آور ایثارگران ارتش و ارتشیان وجود دارد که باعث حیرت و البته تقویت هویت نسل کنونی هستند اما متاسفانه حتی در روایات جنگ آن گونه که باید و شاید به آن پرداخته نشده است.  این روزها ماجرای کلیپ سخنرانی حسن عباسی و پاسخ یک سرگرد جوان ارتشی به این کلیپ جنجال های زیادی آفرید. اما خارج از همه بحث هایی که درباره این کلیپ شد؛ متاسفانه برخی سوءاستفاده های احزاب و گروهها از این دو مورد شد تا موذیانه از آب گل آلود به نفع خود ماهی بگیرند و در جامعه تشنج آفرینی کنند، که البته تا حدودی هم به مدد شبکه های اجتماعی موفق شدند. اتفاقاتی که افتاد  این سوال را در ذهن متبادر کرد که  چرا ارتش  با همه دلاوری ها و شجاعت هایش در روابط عمومی و فعالیت رسانه ای ضعف دارد؟!  چرا با وجود ظرفیت های بالا موفق نبوده است اطلاع رسانی کاملی از عملکرد و کارنامه غرور آفرینش داشته باشد؟!

 

ادامه مطلب

تاریخ : یکشنبه 31 مرداد 1395 | 10:53 | نویسنده : شهید گمنام | نظرات (0)

ورشکستگی حریری، تهدیدی برای اقتصاد سعودی!

ورشکستگی شرکت سعودی" اوژه"؛ تهدیدی برای ورشکستگی ده‌ها شرکت و موسسه بزرگ و کوچک در این کشور است.  ورشکستگی شرکت سعودی "اوژه" که به نظر می رسد اولین و آخرین مورد در عربستان نباشد، ده ها شرکت و موسسه بزرگ و کوچک را تهدید می کند.

 

ادامه مطلب

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 14:27 | نویسنده : شهید گمنام | نظرات (0)

احداث جنجال برانگیز بزرگترین هتل جهان در مکه

شاهزادگان سعودی در حال ساخت بزرگترین هتل جهان در مکه هستند، امری که در بحبوحه بهای پایین نفت و گسترش فقر و بیکاری در عربستان، خالی از بحث و جنجال در این کشور نبوده است.   به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این هتل در عربستان در دست ساخت است، اما بهای پایین نفت و اعمال هزینه های مازاد بر دولت سعودی در نتیجه تجاوزگری نظامی در یمن، بسیاری را به فکر فرو برده است که آیا عملیات احداث این هتل تا سال 2017 به سرانجام می رسد؟

 

ادامه مطلب

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 14:26 | نویسنده : شهید گمنام | نظرات (0)

   1    2    3    4    5    6    >>